KROK I : SKIEROWANIE NA ODDZIAŁ UROLOGII
-
Pacjent kierowany do Oddziału Urologii w trybie planowym przez lekarza urologa/ POZ zgłasza się osobiście lub przez osoby trzecie /e-mailowo/telefonicznie do Działu Koordynacji Hospitalizacji celem przygotowania do zabiegu oraz ustalenia terminu przyjęcia.
Pacjent powinien mieć ze sobą:
- Dowód osobisty
- Skierowanie
- ostatnie wyniki badań obrazowych, CD badań obrazowych, poprzednie wypisy ze szpitala, zaświadczenia/ opinie lekarskie dot. braku przeciwskazań do leczenia operacyjnego, wyniki niezbędnych badań laboratoryjnych wskazanych przez lekarza prowadzącego.
-
W przypadku pacjenta ze skierowaniem do dużego zabiegu otwartego / laparoskopowego / robotycznego chory zobowiązany jest dostarczyć do Działu Koordynacji Hospitalizacji skierowanie lub nr e-skierowania, wyniki diagnostyki obrazowej wraz z płytami CD oraz historię choroby. Dostarczona dokumentacja wraz z wywiadem jest analizowana na Wewnętrznym Konsylium Lekarskim celem studium przypadku i ustalenia rodzaju i sposobu operacji.
-
W przypadku pacjenta onkologicznego w rozpoznanym rakiem prostaty (C61) w badaniu histopatologicznym chory dostarcza do Działu Koordynacji Hospitalizacji skierowania na badania celem poszerzenia diagnostyki. W ramach opieki Działu Koordynacji Hospitalizacji chory jest poddawany kompleksowej ścieżce wspomagania procesu przygotowania i zakwalifikowania urologicznego do operacyjnego leczenia raka prostaty.
- umawianie chorego na badania, informowanie o terminach;
- opieka i wsparcie w przygotowaniu i zebraniu dokumentacji;
- kwalifikacja urologiczna na podstawie kompletu dokumentacji i określenie rodzaju zabiegu (robotyczny/laparoskopowy/met.otwartą) lub wyznaczenie ścieżki onkologicznej;
- Pacjent ze skierowaniem do planowego zabiegu urologicznego wykonywanego w ramach hospitalizacji jednodniowej (wymiana sond DJ w UCS, obrzezanie, elongacja krótkiego wędzidełka) zgłasza się do Rejestracji Małej Izby Przyjęć, gdzie wyznacza się termin zabiegu oraz informuje o przygotowaniu do zabiegu.
KROK II : KONSULTACJA ANESTEZJOLOGICZNA
W dniu wyznaczonego terminu kwalifikacji anestezjologicznej należy zgłosić się do budynku A, parter, Rejestracja Małej Izby Przyjęć.
- Na konsultację należy wypełnić Kartę Konsultacji Anestezjologicznej dostępnej dla Państwa w Dziale Koordynacji Hospitalizacji bud. A, I piętro, pokój nr 212
- w Rejestracji Izby Przyjęć Bud. A
- na stronie internetowej szpitala www. grupamazovia.pl w zakładce ,,Informacje dla Pacjenta ’’
UWAGA!!
W przypadku występowania chorób dodatkowych proszę dostarczyć informację z ostatniej kontroli u lekarza prowadzącego, listę przyjmowanych leków, ostatnie wyniki badań laboratoryjnych /obrazowych, wypisy ze szpitala.
UWAGA!!
Jeśli stosuje Pani/Pan leki takie jak: Acard, Polopiryna, Clopidogrel, Xarelto, Warfin, Acenokumarol lub inne leki na rozrzedzenie krwi proszę poinformować o tym Anestezjologa podczas konsultacji i uzgodnić czy jest konieczne lub możliwe ich odstawienie lub zmiana na inne, co najmniej 7 dni przed wyznaczonym terminem przyjęcia do szpitala.
KROK III: TERMIN PRZYJĘCIA NA ODDZIAŁ UROLOGII I PRZYGOTOWANIE DO HOSPITALIZACJI
Po uzyskaniu pozytywnej kwalifikacji anestezjologicznej chory ustala w Dziale Koordynacji Hospitalizacji termin przyjęcia do Szpitala.
Przygotowanie do hospitalizacji:
- dowód tożsamości.
- NIP pracodawcy (potrzebny w razie konieczności wystawienia zwolnienia lekarskiego)
- Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – dla pacjentów Unii Europejskiej.
- ostatnie wyniki badań obrazowych, CD badań obrazowych, wypisy ze szpitala, zaświadczenia/ opinie lekarskie dot. braku przeciwskazań do leczenia operacyjnego wg zaleceń Anestezjologa
- Wynik posiewu moczu, jeśli wcześniej było takie wskazanie (honorowany do 6 tygodni) – JEŚLI WYNIK POSIEWU MOCZU JEST DODATNI PROSIMY O KONTAKT Z DZIAŁEM KOORDYNACJI HOSPITALIZACJI
- leki przyjmowane na stałe w oryginalnych opakowaniach np. w związku z chorobą przewlekłą oraz rozpiskę z dawkowaniem
- kubek, sztućce
- wodę mineralną niegazowaną
- środki higieny osobistej (chusteczki higieniczne, przybory toaletowe, ręcznik, piżama/dres, kapcie/klapki)
- książki, czasopisma, telefon komórkowy, ładowarka
Uwaga!!
- Leki takie jak: Acard, Polopiryna, Clopidogrel, Xarelto, Warfin, Acenokumarol lub inne leki na rozrzedzenie krwi należy odstawić wg zaleceń Anestezjologa lub lekarza rodzinnego
- Należy mieć krótkie, naturalne paznokcie
- Miesiączka, objawy przeziębienia, gorączka, wirus opryszczki dyskwalifikują z zabiegu – prosimy o kontakt z DZIAŁEM KOORDYNACJI HOSPITALIZACJI celem ustalenia nowego terminu przyjęcia do zabiegu.
- Prosimy rzeczy wartościowe pozostawić w domu. Szpital nie ponosi odpowiedzialności za ich zgubienie.
Dokumenty do przesłania, można przesyłać na adres: