Zespół

Konsultant ds. medycznych

Jan Kawecki

Specjalizacja: specjalista urolog, chirurg ogólny Stopień medyczny: dr n. med.

Dr n. med. Jan Kawecki jest doświadczonym oraz polecanym przez Pacjentów specjalistą urologii. Posiada specjalizację pierwszego stopnia w dziedzinie chirurgii ogólnej uzyskaną w 1986 roku. Ponadto jest specjalistą drugiego stopnia z zakresie urologii, egzamin specjalizacyjny zdał z wyróżnieniem w 1989 roku. Następnym krokiem jego kariery zawodowej było złożenie rozprawy doktorskiej o tytule: „Ocena odległych wyników po rozcięciu zwężonej cewki moczowej męskiej przy pomocy uretrotomii optycznej. Badanie skuteczności metod diagnostycznych stosowanych w rozpoznawaniu zwężeń cewki moczowej” i uzyskanie tytułu doktora nauk medycznych. Miało to miejsce w 1994 roku.

Doktor Kawecki posiada bogaty dorobek naukowy. Jest autorem 33 publikacji oraz doniesień zjazdowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz Polskiego Towarzystwa Urologicznego. W latach 1981 – 1986 pełnił funkcję sekretarza Oddziału Śląskiego PTU. Został on również odznaczony Srebrną Odznaką Zasłużonych w służbie zdrowia. Ponadto jest kawalerem Brązowego, Srebrnego oraz Złotego Krzyża Zasługi. W roku 2017 wyróżniony Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

Uczestnik wielu kursów doskonalących; w tym min.: „USG w urologii”, „Ochrona Radiologiczna Pacjenta w zakresie LRZ, USG, Ultrasonografia (TRUS)”.

W roku 2016 uzyskał  Certyfikat ""Warsztaty szkoleniowe z zakresu wdrażania standardów akredytacyjnych"".

Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 1994 roku.

Dr n. med. Jan Kawecki oferuje kompleksową diagnostykę oraz leczenie chorób układu moczowego zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Specjalizuje się w minimalnie inwazyjnych zabiegach przeprowadzanych według najnowszych standardów oraz metod.

Zajmuje się usuwaniem kamieni w obrębie moczowodów oraz nerek, a także rozwiązuje problem wysiłkowego nietrzymania moczu. Ponadto do jego specjalności należą operacje chorób prostaty z zastosowaniem lasera czerwonego (diodowego), jak również litotrypsja z wykorzystaniem zewnątrzustrojowej fali uderzeniowej (ESWL).